Informacje i pytania - Zapytaj fotografa ślubnego 1

Odbitki i albumy

To w jakiej formie otrzymacie swoje zdjęcia jest dla mnie bardzo ważne.

Pendrive’y będą zapakowane w piękne drewniane pudełeczka. Odbitki wylądują również w drewnianym pudełku. Nie można zapomnieć o fantastycznych albumach w których zdjęcia będą prezentować się najlepiej.

Nad jakością produktu czuwa kontroler jakości – Antonina

kot-sprawdza-albumy
Informacje i pytania - Zapytaj fotografa ślubnego 2

Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jeśli masz dodatkowe, pisz śmiało a postaram się rozwiać Twoje wątpliwości.

W jakim stylu pracujesz?

W fotografii ślubnej stawiam na reportaż. Ważna jest dla mnie naturalność i Wasza swoboda. Z pewnością nie będzie udawanych scen w których po raz trzeci zakładasz kolczyki/muszkę 🙂 Staram się być blisko Was, lecz nie przeszkadzać i zbytnio nie rzucać się w oczy. Na przygotowaniach i uroczystości, o ile to możliwe pracuję w świetle zastanym (bez lamp błyskowych), natomiast na weselu dużo zależy od oświetlenia samej sali. Gdy światło nie spełnia moich wymagań, dysponuję zestawem lamp błyskowych by je poprawić.

Na jakim terenie fotografujesz?

Głównie na terenie województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i mazowieckiego, lecz odległość nie stanowi dla mnie problemu. Chętnie dojadę do Was w każde miejsce.

Czy zajmujesz się jedynie fotografią ślubną?

Jedynie nie ale głównie tak 🙂 Oprócz fotografii ślubnej wykonuję również sesje dziecięce, rodzinne, reportaże okolicznościowe.

Czy zdjęcia będziesz wykonywał osobiście?

Oczywiście. Jeśli podpisujecie umowę z moją firmą możecie być pewni że będę głównym fotografem. Na sesjach plenerowych zazwyczaj towarzyszy mi asystentka.

Ile czekamy na gotowe zdjęcia?

Materiał oddaję maksymalnie do 60 dni roboczych od ostatnich zdjęć dotyczących danego zlecenia, czyli zazwyczaj licząc od sesji plenerowej. W praktyce fotografię otrzymujecie po około 30 dniach a często jeszcze szybciej.

Ile zdjęć dostaniemy? W jakim formacie?

Dużo zależy od zakresu mojej pracy podczas dnia ślubu. Przy całodniowym reportażu 300 zdjęć to absolutne minimum. Zazwyczaj jest ich 400/450. Zdjęcia otrzymujecie w formacie jpg w dwóch rozdzielczościach. Jednej małej przystosowanej do prezentacji w internecie, oraz drugiej dużej, przystosowanej do samodzielnego wywołania odbitek, a nawet dużych fotoobrazów.

Czy wszystkie zdjęcia będą poddane obróbce?

Tak. Wszystkie zdjęcia będą poddane autorskiej obróbce.

Czy na zdjęciach będzie znak wodny?

Na zdjęciach które otrzymujecie na płytce, pendrive a tym bardziej na odbitkach nie ma żadnego znaku wodnego. Moje logo będzie jedynie na zdjęciach w galerii internetowej.

Czy możemy zamówić odbitki, fotoksiążki lub albumy?

Oczywiście. Gdy zdecydujecie się na pakiet odbitek otrzymacie je w ślicznych drewnianym pudełku. Oferuje fotoksiążki, fotoalbumy (z grubymi kartami) oraz albumy tradycyjne. Współpracuję z najlepszymi producentami w Polsce, więc możecie być pewni, że będą piękna pamiątką na lata. Na spotkaniu przedstawię Wam przykładowe projekty.

Kiedy płacimy za usługę?

Nie licząc zadatku, który wpłacacie przy podpisaniu umowy, wynagrodzenie pobieram przy odbiorze przez Was zdjęć. Jeśli nie możecie odebrać ich osobiście, przed wysyłką dzieła wymagam wpłaty na konto, oczywiście wcześniej macie dostęp do swojej internetowej galerii i możecie zapoznać się ze zdjęciami.

Do której godziny fotografujesz na weselu?

Jeżeli nie wybraliście skróconego reportażu ślubnego kończę pracę o godzinie 1 w nocy.

Kiedy i gdzie wykonujesz sesję plenerową, ile czasu trwa?

Na sesję plenerową umawiamy się po ślubie w dogodnym dla obu stron terminie. Co do miejsca które wybierzemy dużo zależy od Waszych upodobań, jeśli macie jakieś ulubione na pewno wezmę je pod uwagę. Osobiście bardzo lubię sesje na łonie natury. Jeśli jednak wolicie miejską sesję lub macie na nią zwariowany pomysł, z pewnością dojdziemy do porozumienia i będę mógł polecić Wam odpowiednie miejsce. Z reguły na sesję plenerową musimy zarezerwować 3-4h, chyba że jest to sesja wyjazdowa na którą trzeba przeznaczyć cały dzień. Wymarzyliście sobie na zdjęcia może morze, może góry? Super! Z chęcią tam z Wami pojadę.

Czy możemy zamówić tylko sesje narzeczeńską/plener ślubny?

Oczywiście.

Czy posiadasz uprawnienia do fotografowania w kościele?

Tak.

Jak możemy zarezerwować termin?

To bardzo proste 🙂 Wystarczy że skorzystacie z formularza kontaktowego i napiszecie mi kilka konkretów o Waszym ślubie. Jeśli termin jest wolny, ustalamy szczegóły i podpisujemy umowę. Pełna rezerwacja następuje po podpisaniu umowy i wpłacie zadatku.

Co w przypadku gdy nasz termin masz już zajęty?

Bardzo mi przykro lecz nić już się nie da z tym zrobić. Kto pierwszy ten lepszy 🙂 Ewentualnie mogę Wam polecić innego fotografa.

Jak możemy podpisać umowę gdy nie jesteśmy w stanie spotkać się osobiście?

Nie ma z tym żadnego problemu. Przesyłacie mi dane niezbędne do umowy, przygotowuję ją dla Was i przesyłam mailem. Odsyłacie skan podpisanej umowy który drukuję, również podpisuję i odsyłam. Zadatek wpłacacie na konto bankowe. To wszystko.

Jakiego sprzętu używasz?

Pracuję na pełnoklatkowych aparatach marki Nikon i Sony, oraz zestawie jasnych obiektywów zazwyczaj stałoogniskowych, które uwielbiam.

Chcesz jeszcze o coś zapytać? Śmiało!